سخت پوشی

پوشش‌های مقاوم به سایش از نظر ضخامت به دو دسته تقسیم می‌شوند: پوشش‌های لایه نازک و پوشش‌های با ضخامت بالا. پوشش‌های اعمال شده در روش سخت‌پوشی جز دسته دوم هستند و دارای ضخامتی در محدوده میلی‌متر و حتی سانتی‌متر هستند. جنس آن‌ها می‌تواند از فولاد، چدن، نیکل، تنگستن و ... باشد. معمولا از روش های معمول جوشکاری و پاشش حرارتی برای سخت‌پوشی استفاده می‌شود. همچنین کاربرد اصلی آن ها در صنایع سیمان، معدن، فولادسازی، قالب‌سازی، چوب و غیره است. این لایه می‌تواند با استفاده از جوشکاری روی سطح، لبه‌ها و یا تنها قسمتی از قطعه که تحت سایش است، اعمال شود. از مزایای آن می‌توان به ارزان بودن، کاربرد آن در صنایع متنوع، قابلیت پوشش دهی موضعی، نرخ رسوب‌گذاری بالا و چسبندگی عالی پوشش به فلز پایه اشاره کرد.

                                             

 

با طراحی آلیاژی دقیق و مهندسی ترکیب شیمیایی می‌توان سیم جوش‌هایی طراحی کرد که پس از جوشکاری، فولادی نانوساختار بر روی سطح مورد نظر ایجاد کنند. در نتیجه می‌توان به سختی‌های بسیار بالا (65 تا 70 راکول سی) و در نتیجه مقاومت به سایش عالی دست یافت. شرکت نماد تا به امروز روی این دسته از آلیاژهای سخت‌پوشی متمرکز بوده و به محصولات ویژه‌ای در این زمینه دست پیدا کرده که در حال حاضر آماده ارائه این محصولات به صنایع مختلفی که با مشکل سایش شدید مواجه هستند، است.

 

واحد فروش: 56276627-021
واحد فنی: 57416087-021
دفتر مدیریت: 57416088-021
ایمیل: info@namadnanotech.com
دفتر تهران: میرداماد، میدان مادر، خیابان شاه نظری، میدان شهید کاظمی، خیابان کوشا، خیابان توانبخشی، نبش خیابان مظفری، ساختمان ترمه، پلاک ٢/٢، طبقه ١، واحد ٣
کارخانه: تهران، بزرگراه آزادگان جنوب، بعد از سه راه فتح، احمد آباد مستوفی، خیابان انقلاب، خیابان شهید احسانی راد
کد پستی: 3313193685
 
© تمامی حقوق برای شرکت توسعه فناوری نماد محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک