سیم‌جوش‌های توپودری

سیم‌جوش توپودری در واقع یک غلاف استوانه‌ای فلزی و پیوسته است که داخل آن با عناصر آلیاژی مختلف و پودر فلاکس محافظ پر شده است. با استفاده از سیم‌جوش‌های توپودری می توان به طیف وسیعی از ترکیب‌های شیمیایی و ویژگی‌های متالورژیکی دست یافت. نیازهای گسترده صنایع و کارخانجات مختلف در زمینه تعمیر و نگهداری، سیم جوش‌های توپودری را به یک گزینه ایده‌آل برای جوشکاری تبدیل کرده است. این سیم‌جوش‌ها در مقایسه با الکترودهای دستی از نرخ رسوب‌گذاری بسیار بالاتری (تا 95 درصد) برخوردار هستند و همچنین نسبت به آن ها حرارت بسیار کمتری تولید می‌کنند. امروزه در دنیا به منظور بازسازی و سخت‌پوشی قطعات فلزی به طور گسترده از این نوع از سیم جوش ها بهره گرفته می شود. این سیم‌جوش‌ها با استفاده از روش معمول CO2 یا همان MIG/MAG بر روی قطعات جوشکاری می‌شوند.

                                    

 

پودر مورد استفاده در سیم جوش های توپودری می‌تواند شامل ترکیبات تولید کننده گاز محافظ، پایدار کننده قوس، اکسید‌زدا، نیتریدزدا و همچنین عناصر آلیاژی برای بهبود استحکام، چقرمگی و مقاومت به خوردگی باشد. با تنظیم بهینه پودر داخل غلاف سیم‌جوش‌ها، می‌توان از آن‌ها به صورت خودمحافظ (Self-Shielded) و بدون نیاز به گاز محافظ (Open Arc) در جوشکاری استفاده کرد.

 

تلفکس:56276627-021
ایمیل: info@namadnanotech.com
دفتر تهران: میرداماد، میدان مادر، خیابان شاه نظری، میدان شهید کاظمی، خیابان کوشا، خیابان توانبخشی، نبش خیابان مظفری، ساختمان ترمه، پلاک ٢/٢، طبقه ١، واحد ٣
کارخانه: تهران، بزرگراه آزادگان جنوب، بعد از سه راه فتح، احمد آباد مستوفی، خیابان انقلاب، خیابان شهید احسانی راد
 
© تمامی حقوق برای شرکت توسعه فناوری نماد محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک